Toshkentda «Matiz»ning ikki yo‘lovchisi halok bo‘ldi
Toshkent shahri Olmazor tumanida 11 mart kuni uchta mashina ishtirokida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqda poytaxt YHXBB xabar berdi.
Qayd etilishicha, soat 13:00 da Ahmad Donish ko‘chasidagi Taxtapul ko‘prigi ustida haydovchi 2002 yilda tug‘ilgan S.Y. Changan avtomashinasini boshqarib ketayotib, yo‘l chetida to‘xtab turgan Matiz bilan to‘qnashuv sodir etgan. Shundan so‘ng haydovchi mashina boshqaruvini yo‘qotib, Cobalt’ga urilgan.
YTH oqibatida Matiz avtomashinasi yo‘lovchilari: 1984 yilda tug‘ilgan T.A. hamda 2002 yilda tug‘ilgan A.G‘. olgan tan jarohatlari oqibatida voqea joyida vafot etgan. Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahri IIBB Tergov boshqarmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov davom etmoqda.

В Ташкенте два человека погибли из-за страшного ДТП
В Алмазарском районе произошло смертельное ДТП с участием трёх автомобилей. Об этом сообщает пресс-служба Ташкентского ГУВД.
Авария случилась 11 марта около 13:00 на Тахтапульском мосту, расположенном на улице Ахмада Дониша. Водитель Changan потерял управление, из-за чего врезался в припаркованный Matiz. После этого он столкнулся с Cobalt.
В результате ДТП пассажиры Matiz Т.А. и А.Г. умерли на месте происшествия от полученных травм.
По данному факту следственным управлением ГУВД города Ташкента возбуждено уголовное дело в соответствии с частью 3 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Ведётся следствие.