Eronda ishlamaydigan kunlar e’lon qilindi
Eronda koronavirus infeksiyasining yangi turi (COVID-19) bilan kasallanish holatlarining ko‘payishi natijasida mamlakat uchun strategik ahamiyatga ega bo‘lmagan korxonalar olti kunga yopiladi. Bu haqda Eron koronavirusga qarshi kurash milliy kengashi matbuot kotibi Ali Riza Raisiy ma’lum qildi.
«COVID-19 ning keskin o‘sishi fonida, 16-avgustdan 21-avgustgacha bo‘lgan davr Eronda ishlamaydigan kunlar deb e’lon qilindi», — dedi Raisiy.
Uning so‘zlariga ko‘ra, 15-avgust, yakshanba kuni tushdan boshlab 21-avgust, shanbagacha shaharlararo safar qilish taqiqlanadi.
Raisiy, shuningdek, savdo markazlari, davlat idoralari va banklar hafta davomida yopilishini ta’kidladi. Mamlakat uchun hayotiy ahamiyatga ega bo‘lgan korxonalar va tuzilmalar bundan mustasno.

В Иране ужесточили карантин на фоне рост числа больных
В Иране, на фоне роста числа случаев заражения коронавирусной инфекцией нового типа (COVID-19), на шесть дней закрываются предприятия не представляющие стратегической значимости для страны. Об этом объявил пресс-секретарь Национального совета Ирана по борьбе с коронавирусом Али Риза Реиси.
«На фоне резкого прироста COVID-19, в период с 16 по 21 августа в Иране объявлены нерабочими днями», - сказал Реиси.
По его словам, запрет на междугородние поездки действует с полудня воскресенья, 15 августа, и продлится до субботы, 21 августа.
Реиси также отметил, что на протяжении недели будут закрыты торговые центры, государственные учреждения и банки. Исключение составляют лишь предприятия и структуры, жизненно важные для страны.