Abdulaziz Komilov oliy darajadagi orden bilan mukofotlandi
Yaponiya imperatori Naruxito O‘zbekiston prezidentining tashqi siyosat masalalari bo‘yicha maxsus vakili Abdulaziz Komilovni «Chiqayotgan quyosh Katta Kordon ordeni» bilan mukofotladi.
Mukofot A.Komilovga imperatorning Tokiodagi qarorgohida tantanali tarzda topshirilgan.
«Chiqayotgan quyosh Katta Kordon ordeni» — Yaponiyaning eng qadimiy mukofotlaridan biri hisoblanib, A.Komilovga ikki davlat o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni mustahkamlashga qo‘shgan ko‘p yillik hissasi uchun berildi.
Eslatib o‘tamiz, 2021 yilda ushbu mukofot bilan Sodiq Safoyev, 2022 yilda esa Aziz Abduhakimov mukofotlangan.

Император Японии наградил Абдулазиза Камилова орденом
В Японии наградили специального представителя президента Узбекистана по вопросам внешней политики Абдулазиза Камилова императорским «Орденом Восходящего солнца на большой ленте».
Награду Абдулазизу Камилову вручили в торжественной обстановке в императорской резиденции в Токио. На мероприятии присутствовал премьер-министр Японии Фумио Кисида. Об этом сообщает Uznews.uz.
Императорский орден Камилову вручили за многолетний вклад в укрепление дружественных отношений между нашими государствами.
«Орден Восходящего солнца на большой ленте» считается одной из старейших и высших наград Японии (вручается с 1875 года).