Shavkat Mirziyoyevni aeroportda Qozog‘iston prezidenti kutib oldi
Ostona xalqaro aeroportida davlatimiz rahbarini Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qosim-Jo‘mart To‘qayev kutib oldi.
Ertaga ikki mamlakat yetakchilari raisligida Oliy davlatlararo kengashning birinchi majlisi bo‘lib o‘tadi.
Muzokaralar chog‘ida O‘zbekiston-Qozog‘iston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini chuqurlashtirish, siyosat, savdo-iqtisodiyot, investitsiya, transport-kommunikatsiya, energetika, qishloq xo‘jaligi va madaniy-gumanitar sohalardagi hamkorlikni kengaytirish masalalari atroflicha muhokama qilinadi.
Dasturga muvofiq, Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining Maslahat uchrashuvi va «Markaziy Osiyo + Yaponiya» formatidagi muloqotda ishtirok etish ham rejalashtirilgan.

В международном аэропорту города Астаны главу нашего государства встретил Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев.
Завтра под председательством лидеров двух стран состоится первое заседание Высшего межгосударственного совета.
В ходе переговоров будут подробно обсуждены вопросы углубления узбекско-казахстанских отношений стратегического партнёрства и союзничества, расширения сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной, энергетической, аграрной и культурно-гуманитарной сферах.
В соответствии с программой также планируется участие в Консультативной встрече глав государств Центральной Азии и Диалоге в формате «Центральная Азия + Япония».