Ravshan Ermatov yangi lavozimni egalladi
Bugun, 12-aprel kuni O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasida navbatdan tashqari saylov yig‘ilishi o‘tkazildi. Kun tartibidagi asosiy masala Milliy olimpiya qo‘mitasi birinchi vitse-prezidentligiga yangi nomzod saylashdan iborat edi.
Yig‘ilishda Milliy olimpiya qo‘mitasi rahbariyati, sport turlari bo‘yicha federatsiya va assotsiatsiya xodimlari hamda ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etishdi.
Milliy olimpiya qo‘mitasi birinchi vitse-prezidentligiga Ermatov Ravshan Sayfuddinovich nomzodi ilgari surildi. Kengash a’zolari tomonidan R.Ermatov nomzodi bir ovozdan ma’qullandi va saylandi.
Eslatib o‘tamiz, bunga qadar Ravshan Ermatov bir vaqtning o‘zida Jismoniy tarbiya va sport vazirining birinchi o‘rinbosari, O‘zbekiston Futbol assotsiatsiyasi birinchi vitse-prezidenti lavozimlarida ishlab kelayotgandi.
Jismoniy tarbiya va sport vazirligining tugatilishi sabab yaqinda u vazirning birinchi o‘rinbosari lavozimidan olingan edi.

Равшан Ирматов назначен на новую должность
Бывший первый заместитель министра физического воспитания и спорта Равшан Ирматов стал вице-президентом Национального олимпийского комитета.
Сегодня, 12 апреля, в Национальном олимпийском комитете состоялась внеочередная избирательная сессия. На заседании Равшан Ирматов был избран вице-президентом Национального олимпийского комитета.
Напомним, указом президента от 6 апреля 2021 года, на базе Министерства физического воспитания и спорта и Государственного комитета развития туризма было создано Министерство туризма и спорта.
В связи с этим Равшан Ирматов был освобожден от должности заместителя министра физического воспитания и спорта, но сохранил свою должность в качестве первого вице-президента Ассоциации футбола Узбекистана.