Prezident Shavkat Mirziyoyev O‘qituvchi va murabbiylar kuni arafasida soha xodimlari bilan muloqot o‘tkazmoqda. Tadbirga barcha hududlardan 40 mingdan ziyod pedagoglar ulangan.
So‘zining avvalida davlatimiz rahbari o‘z hayotini yosh avlodga ta’lim va tarbiya berishdek dunyodagi eng ulug‘ ishga bag‘ishlab kelayotgan barcha muallim, professor va o‘qituvchilarni – bir millionlik pedagoglar jamoasini ana shu qutlug‘ bayram bilan samimiy muborakbod etdi.
O‘tgan hafta jonkuyar o‘qituvchi va murabbiylar, ta’lim va ilm-fan fidoyilarining bir guruhini davlatimizning yuksak mukofotlari bilan taqdirlash haqida Prezident farmoni imzolandi.
Ular orasida soha xodimlari bilan bir qatorda o‘z mablag‘i hisobidan ta’lim maskanlari qurgan, ta’mirlagan saxovatpesha tadbirkorlar, ta’limdagi ilg‘or yutuqlarni joriy qilishga ko‘maklashayotgan xorijiy hamkorlarimiz, hududida ta’lim rivoji uchun zarur sharoit yaratib berayotgan hokimlar ham bor.

Президент Шавкат Мирзиёев в преддверии Дня учителя и наставника проводит встречу с работниками сферы образования. К мероприятию подключились свыше 40 тысяч педагогов со всех регионов страны.
В начале своего выступления Глава государства искренне поздравил всех учителей, профессоров и педагогов – миллионное педагогическое сообщество, которое посвятило свою жизнь благородному делу обучения и воспитания молодого поколения, с этим знаменательным праздником.
На прошлой неделе был подписан Указ Президента о награждении группы самоотверженных учителей и наставников, подвижников образования и науки государственными наградами.
Среди них, наряду с работниками сферы, есть также щедрые предприниматели, которые за свой счёт строили и ремонтировали учебные заведения, наши зарубежные партнёры, содействующие внедрению передовых достижений в образовании, а также хокимы, создающие необходимые условия для развития образования в своих регионах.