Bugun, 26-fevral kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov «IMPACTT» texnologik habi faoliyati bilan tanishdi.
«IMPACTT» texnologik habi IT-park rezidenti — «Newmax Technologies» kompaniyasi tomonidan shu yilning yanvar oyida ochilgan.
Ushbu habni tashkil etishdan maqsad —  O‘zbekistonda axborot texnologiyalari rivojlantirishga hissa qo‘shishdir. «IMPACTT»  axborot texnologiyalari, tadbirkorlar, startapchilar va turli ekspertlarni birlashtiruvchi makondir.
«IMPACTT» habida yoshlarga istiqbolli startap g‘oyalari orqali yordamlashish, ularni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash uchun venchur studiyasi tashkil etilgan.
Hab kovorking maydoni, ish va uchrashuvlar uchun alohida xonalar, dam olish joylari, qahvaxona va boshqalarni o‘zida jamlagan.
Sherzod Shermatov hab tomonidan taqdim etilgan infratuzilma va uning imkoniyatlarini yuqori baholab, vazirlik va IT-park hab rivojlanishini har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirdi.

Министр ИКТ посетил технологический хаб «IMPACTT» от резидента IT-парк
26 февраля 2022 года Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Шерзод Шерматов посетил технологический хаб «IMPACTT» от резидента IT-парк «Newmax Technologies», который открыл свои двери в январе текущего года.
На встрече также приняли участие директор IT-парк Фарход Ибрагимов, учредитель «IMPACTT» Акмаль Пайзиев и директор «IMPACTT» Мафтуна Ахадова.
Цель хаба заключается в развитии IT-сообщества Узбекистана. Хаб будет собирать специалистов в сфере IT, предпринимательства, а также основателей стартапов и других экспертов.
Венчурная студия на базе хаба «IMPACTT» была создана для помощи молодежи с перспективными стартап-идеями и всесторонней поддержки.
Кроме того, хаб включает в себя коворкинг зону, отдельные комнаты для работы и проведения митингов, зоны отдыха, кофейню и другие.
Шерзод Шерматов отметил инфраструктуру и возможности, которые предоставляет хаб. Подчеркнуто, что Министерство и IT-парк готовы предоставить всестороннюю поддержку для развития хаба.