«UZQUIZ» intellektual o‘yinida «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining 32 jamoasi qatnashdi
«O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasi jamoalarida sog‘lom raqobatni rivojlantirish, mehnat unumdorligini oshirish, faol va iqtidorli yoshlar vakillarini aniqlash maqsadida vaqti-vaqti bilan turli ko‘rik-tanlovlar, madaniy-ma’naviy-ma’rifiy, sport-intellektual tadbirlar o‘tkazib kelinmoqda. Shulardan biri — «UZQUIZ».
Kviz tarzida o‘tkazilgan intellektual o‘yinda «O‘zbektelekom» AK ijroiya apparati va Toshkent shahridagi filiallar xodimlaridan tashkil topgan 32 jamoa ishtirok etdi.
«UZQUIZ» — do‘stlar, hamkasblar, oila a’zolari bilan o‘ynashga moslashtirilgan intellektual va ayni paytda qiziqarli o‘yin. Eng muhimi, o‘yin hamkasblarni birlashtiradi va ishtirokchilar o‘rtasida jamoaviy ruhni shakllantiradi. Zero, turli mavzudagi o‘yinda g‘alaba qozonish uchun nafaqat bilim, balki ichki sezgirlik, tezkorlik, keng dunyoqarash, tasavvur, kino va musiqaga qiziqish hamda o‘z kuchiga ishonch va biroz tavakkalchilik ham talab etiladi. O‘yin 7 ta savoldan iborat sakkiz raundda o‘tkazildi.
«O‘yin ishtirokchilarining ko‘zlarida chinakam yoshlik ishtiyoqini ko‘rish juda yoqimli. Bugun chinakam aql va zukkolik bayrami bo‘ldi. Bunday o‘yinlar nafaqat bilimlarni charxlash, balki jamoada ishlash, yangi boshqotirmalarga javob topish istagi bilan ham ajralib turadi. Ishtirokchilarga qarab, musobaqa hissiyotlar va tajribalarga boy bo‘lganini ko‘rish mumkin», — dedi «O‘zbektelekom» AK bosh direktorining tijorat masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Alisher Zufarov.
«Musobaqada jami 200 nafarga yaqin ishtirokchi qatnashgani yoshlarning intellektual o‘yinlarga bo‘lgan qiziqishi kattaligidan dalolat beradi. Kelgusi yilda ham bu an’anani davom ettirib, bir necha bor shunday intellektual viktorinalarni o‘tkazishni rejalashtirganmiz», — dedi tadbir tashkilotchisi, «O‘zbektelekom» AK kasaba uyushma qo‘mitasi raisi Baxtiyor Jo‘rayev.
Har bir jamoa o‘yinga ijodiy yondashib, o‘zlariga noodatiy nom tanlashdi. Jumladan, «G‘ayratli Rais buvalar», «Intellekt», «Zukko aloqachilar» jamoalari o‘zgacha ishtiyoq bilan ajralib turdi.
Musobaqalar yakuniga ko‘ra, hakamlar hay’ati tomonidan barcha jamoalar uchun ball hisoblab chiqilib, 1, 2 va 3-o‘rinlarni egallagan ishtirokchilar tashkilotchilarning maxsus sovg‘alari bilan taqdirlandi. 3-o‘rinni «Vikipediya» jamoasi, 2-o‘rinni «2×2=5» jamoasi, eng yuqori o‘rinni «Drive» jamoasi egalladi.

32 команды АК «Узбектелеком» приняли участие в интеллектуальной игре «UZQUIZ»
Акционерная компания «Узбектелеком» уделяет особое внимание стимулированию работников компании, особенно молодежи. В целях развития здоровой конкуренции в коллективах, повышения производительности труда и выявления представителей активной и талантливой молодежи периодически проводятся различные конкурсы, культурные, духовно-просветительские, спортивные и интеллектуальные мероприятия. Все это положительно сказывается на обеспечении здоровой атмосферы в коллективах. Очередным таким мероприятием стала интеллектуальная игра «UZQUIZ».
В интеллектуальной игре, прошедшей в формате квиза, приняли участие 32 команды из числа работников исполнительного аппарата и филиалов города Ташкента акционерной компании «Узбектелеком».
«UZQUIZ» — это интеллектуальная и в то же время развлекательная игра, которая адаптирована к игре с друзьями, коллегами, семьей. Что немаловажно игра очень сильно сплачивает коллег и формирует командный дух среди участников. Ведь, чтобы выиграть игру по разным темам, нужны не только знания, но и интуиция, ловкость, широкий кругозор, воображение, интерес к фильму и музыке, а также уверенность в себе и небольшой риск. Игра проходила в восьми раундах по 7 вопросов.
«Очень приятно видеть неподдельный юношеский задор в глазах участников игры. Сегодня состоялся настоящий праздник интеллекта и смекалки. Для таких игр характерно не только повторение знаний, но и стремление работать в команде, вместе находить ответы на новые головоломки. Глядя на участников действительно можно увидеть, что соревнование было полно эмоций и переживаний», — отметил заместитель генерального директора по коммерческим делам АК «Узбектелеком» Алишер Зуфаров.
«Всего в соревнованиях приняли участие около 200 человек, что говорит о большом интересе молодежи к интеллектуальным играм. В следующем году мы планируем продолжит эту традицию и еще несколько раз провести такие интеллектуальные квизы», — подчеркнул организатор мероприятия, председатель профсоюзного комитета АК «Узбектелеком» Бахтиёр Жураев.
Примечательно, что каждая команда подошла к игре креативно и выбрала для себя необычные название. К примеру, особым задором отличились команды «Ғайратли раис бувалар», «Интеллект», «Разумные связисты».
По итогам игры жюри подсчитали очки всем командам, а занявшим 1-2-3 места были вручены памятные подарки от организаторов. 3-е место заняла команда «Википедия», 2-е место досталось команде «2×2=5», а пальму первенства забрала команда «Drive».