Тангем россиялик қизнинг дафн харажатларини тўлади
«Сарой жавоҳири» сериалидаги Тангем роли орқали танилган актриса Ли Ён Э Сеул фожиасида ҳалок бўлган россиялик қизнинг дафн харажатлари учун хайрия қилди.
29 октябр куни Сеулда Ҳеллоуин байрамини нишонлаш пайтида тиқилинч юзага келиб, 151 киши ҳалок бўлганди. Қурбонлар орасида 19 нафар хорижлик — Ўзбекистон, Эрон, Хитой, Россия ва Норвегия фуқаролари ҳам борлиги маълум қилинганди.
Тиқилинчда ҳалок бўлган хорижликларнинг 4 нафари 20 ёшдан 30 ёшгача бўлган россиялик қизлар. Ли Ён Э россиялик Юлиана Пакнинг жасадини ватанига етказиш харажатларини тўлади.
Юлиана Пак 2021 йилда Жанубий Кореяга борган бўлиб, боғча болаларига инглиз тилини ўргатган.
Korea Times газетаси ёзишича, актриса пулларни Кореянинг имконияти чекланган кишилар учун мўлжалланган жамғармасига юборган. Жамғарма эса бу маблағни Россия элчихонасига етказган. Актриса шахсини сир тутишни истаганди, жамғарма унинг номини ошкор қилиб қўйди.

Южнокорейская актриса пожертвовала деньги на похороны россиянки, погибшей в Сеуле
В результате давки 29 октября в Южной Корее погибли четыре гражданки России. Возраст всех погибших девушек – от 20 до 30 лет. Южнокорейская актриса Ли Ен Э пожертвовала деньги на оплату расходов по перевозке тела россиянки Юлианы Пак.
Как сообщает газета Korea Times, актриса направила средства в Корейский фонд для людей с ограниченными возможностями, который в свою очередь отправил полученные средства российскому посольству. Актриса хотела оставить свой поступок в секрете, но о нем рассказал фонд. Российские дипломаты также обещали подготовить все необходимые документы так быстро, как только возможно.
Юлиана Пак приехала в Республику Корея в 2021 году и работала учителем английского языка в детских садах. По данным газеты, отец девушки, работающий в Республике Корея на заводе, не располагал деньгами, которые необходимы для оплаты перевозки на пароме.