«Tonirovka» bo‘yicha qanday o‘zgarishlar bo‘lishi aytildi
- ishlab chiqarilganiga 10 yildan ko‘p bo‘lmagan yengil mashinalarni majburiy texnik ko‘rikdan o‘tkazish tartibi bekor bo‘ladi.
Endi, 10 yildan 15 yilgacha bo‘lgan yengil mashinalar – ikki yilda, 15 yildan ortiq bo‘lganlari esa bir yilda bir marta texnik ko‘rikdan o‘tkaziladi.
«Bu hali boshlanishi. Men Prezident maslahatchilari, Bosh vazir o‘rinbosarlari va vazirlarga topshiriq berganman.
Odamlarimizni qiynayotgan, ahamiyatini yo‘qotgan tartib va cheklovlarni bekor qilish bo‘yicha Ishchi guruhi barcha yo‘nalishlarda muntazam ishlayapti.
Joylardan tushgan asoslangan takliflar va yechimlar bo‘yicha doimiy tarzda xalqimizning foydasiga xizmat qiladigan qarorlar qabul qilib boriladi», dedi Prezident yig‘ilish yakunida.

Стало известно, насколько снизилась стоимость тонировки
Как сообщалось ранее, президент Шавкат Мирзиёев подписал постановление о тонировке стекол автомобилей.
Согласно документу, с 1 июля тонировка задних и боковых стекол автомобиля будет бесплатной, а стоимость тонировки передних и задних боковых стекол уменьшится в 6 раз.
Отметим, что сейчас круговая тонировка стоит 50 БРВ, или 15 млн сумов, а тонировка задних и боковых стекол – 5 БРВ, или 1,5 млн сумов.
«Это только начало. Я дал поручение советникам президента, вице-премьерам и министрам. Рабочая группа по отмене процедур и ограничений, которые мучают наш народ и теряют свою актуальность, постоянно работает по всем направлениям. Решения всегда принимаются в интересах нашего народа на основе обоснованных предложений», - сказал глава государства.