Din ishlari bo‘yicha qo‘mita raisi o‘zgardi
Abdug‘ofur Ahmedov Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari bo‘yicha qo‘mita raisi lavozimidan ozod etildi. Uning o‘rnida Sodiq Donaqulovich Toshboyev ish boshladi. Bu haqda Kun.uz xabar berdi.
Sodiq Toshboyev 1978-yilda Samarqand viloyati Ishtixon tumanida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy, 1999 yilda G.Plexanov nomidagi Rossiya Iqtisodiyot Akademiyasi Toshkent filialini tamomlagan, ma’lumoti bo‘yicha mutaxassisligi — iqtisodchi, siyosatshunos va tizimli tahlilchi. U 2001-2002-yillarda «O‘zagrosug‘urta» Samarqand filiali yetakchi mutaxassisi, 2004-2018 yillarda harbiy qism harbiy xizmatchisi bo‘lgan.
U 2018 yildan buyon Andijon viloyati hokimining jamoat va diniy tashkilotlar bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgandi.

Сменился глава Комитета по делам религий
Абдугофур Туйчибоевич Ахмедов освобождён от должности председателя Комитета по делам религий при Кабинете министров.
Новым руководителем Комитета назначен Содик Донакулович Тошбоев, с 2018 года работавший заместителем хокима Андижанской области по связям с общественными и религиозными организациями, сообщает Газета.uz.
Содик Тошбоев в 1978 году родился в Иштиханском районе Самаркандской области. Окончил филиал Российского экономического университета имени Г. В. Плеханова в Ташкенте (1999). Начинал работу главным бухгалтером центра семеноводов Управления сельского и водного хозяйства Самаркандской области (1999), ведущим специалистом филиала «Узагросугурта» (2001−2002). Он также работал военнослужащим военной части (2004−2018).