O‘zbekistondan Ukrainaga gumanitar yordam yuborildi
Nodavlat notijorat tashkilotlari va O‘zbekiston biznes tuzilmalari Ukrainaga 10,5 tonna gumanitar yordam jo‘natdi. Bu haqda Ukrainaning O‘zbekistondagi elchisi Nikolay Doroshenko ma’lum qildi.
Gumanitar yordam Lvov viloyatining Drogobitskiy tumani ma’muriyati, Ijtimoiy siyosat bo‘limi va Lvov viloyati maxsus tibbiy yordam bo‘yicha kengashiga topshirilgan.
Ukrainaga jami 785 844 grivnaga (taxminan 21 282 dollar) qishki poyabzal , sport, bolalar va ayollar kiyimlari yuborilgan. Shuningdek, umumiy qiymati 157 771 grivna (taxminan 4 273 dollar) bo‘lgan tibbiy shpritslar, tibbiy paxta va infuzion tizimlar jo‘natilgan.
Avvalroq ukrainalik bolalar dam olish va reabilitatsiya uchun O‘zbekistonga olib kelingani xabar qilingandi.

Узбекистан передал Украине более 10 тонн гуманитарной помощи
Представители некоммерческих организаций и бизнеса в нашей стране направили 10,5 тонн гуманитарных грузов Львовской области, сообщил посол Украины в Узбекистане Николай Дорошенко.
«Гуманитарная помощь уже передана Дрогобицкойрайонной администрации Львовской области, Управлению социальной политики и Львовскому областному совету по специальному медицинскому обеспечению», - говорится в сообщении.
В Украину были отправлены зимняя обувь, спортивная, женская и детская джерси на общую сумму 785 844 грн(примерно 256 млн 971 тыс. сумов). Также были переданы: медицинские шприцы, медицинская вата и инфузионные системы на общую сумму 157 771 грн (51 млн 591 тыс. сумов).