Qamchiq dovonining Namangan viloyati Pop tumani hududidan o‘tgan qismida Isuzu va 3 ta yengil mashina ishtirokida YTH sodir bo‘ldi.
27-may kuni sodir bo‘lgan YTHda «Toshkent-Vodiy» yo‘nalishida yukxonasida tarvuz bo‘lgan Isuzu yuk avtomashinasining tormoz qismi ishlamay qolishi natijasida haydovchi boshqaruvni yo‘qotgan va shu yo‘nalishda turgan Kia, Damas va 2 ta Cobalt avtomashinalariga urilib, ovqatlanish maskani hududidagi favvoraga borib tushgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, yo‘l-transport hodisasi oqibatida bir nafar fuqaro vafot etgan va uch nafar fuqaro tan jarohati bilan Pop tumani shifoxonasiga yuborilgan.
Zudlik bilan voqea joyiga FVV qutqaruvchilari va tegishli tashkilotlar vakillari yetib borgan. Hozirda vaziyat oqibatlari bartaraf etilmoqda.

На перевале Камчик грузовик врезался в 4 легковые машины
27 мая в 15:25 на 250-м километре перевала Камчик трассы А-373 отказала тормозная система грузовика Isuzu, который двигался в направлении «Ташкент-Водий».
В результате водитель не справился с управлением и врезался в стоящие у обочины автомобили Kia, Damas и 2 Kobalt и рухнул в фонтан у придорожного ресторана.
По предварительной информации, в результате ДТП погиб один гражданин, еще трое с травмами доставлены в Папскую районную больницу.
На место прибыли спасатели МЧС и представители профильных организаций. Последствия сложившейся ситуации в настоящее время устраняются.