11-dekabr kuni «Toshshahartransxizmat» boshqaruvi raisi Anvar Jo‘rayev avtobus haydovchilarining mobil telefondan foydalanish holatlarini aniqlash bo‘yicha o‘tkazilgan reydda ishtirok etdi.
Yetti nafar haydovchi avtobuslarni boshqarayotganda telefondan foydalangan. Yo‘l harakati qoidalari va ichki mehnat qoidalari qo‘pol ravishda buzilgani sababli ular bilan tuzilgan mehnat shartnomasi bekor qilingan.
Kompaniya ularning ismlari va ishlagan yo‘nalishlarni e’lon qildi: 89-, 135-, 44-, 43-, 35-, 46- va 53-raqamli avtobuslar.
«Toshshahartransxizmat» yo‘lovchilarni avtobus haydovchisining mobil telefondan foydalanganiga guvoh bo‘lgan taqdirda, 1062 ishonch telefoniga murojaat qilishni so‘ragan.

В Ташкенте семь водителей автобусов уволили за использование телефона во время вождения
Председатель правления «Тошшахартрансхизмат» Анвар Джураев прошелся по автобусам Ташкента и за руку поймали водителей, которые пользовались телефонами во время езды.
Семь водителей, управлявших автобусами №89, 135, 44, 43, 35, 46 и 53, пользовались телефонами во время вождения. Трудовой договор, заключенный с ними, расторгли в связи с грубым нарушением правил дорожного движения и внутреннего трудового распорядка.
В «Тошшахартрансхизмат» также заявили, что граждане, которые станут свидетелями того, как водители автобусов пользуются мобильным телефоном, могут сообщить об этом на горячую линию ведомства 1062.