Bangladeshda fabrika yonib ketdi, qirq kishi halok bo‘lgan
Bangladeshdagi fabrikada sodir bo‘lgan yong‘inda 40 kishi halok bo‘ldi. Bu haqda Frans-Press agentligiga asoslanib RIA Novosti xabar bermoqda.
Avvalroq uch kishi halok bo‘lganligi, 20 dan ortiq kishi jarohat olgani haqida xabar berilgan.
Mahalliy UNB agentligi payshanba kuni poytaxt Dakkadan 20 kilometr uzoqlikda joylashgan Narayanganj shahridagi yetti qavatli zavod binosini yong‘in qamrab olgani haqida xabar bergan. O‘t o‘chiruvchilar juma kuni ertalabga ham yong‘inni o‘chirishda davom etgan.
Jabrlanganlardan birining agentlikka aytishicha, ba’zilari binoning yuqori qavatlaridan sakrash natijasida yaralangan.
Shuningdek, u jarohatlanganlar va qurbonlar soni ko‘payishi mumkinligini ta’kidlagan. Sababi fabrikada yetti-sakkiz mingga yaqin ishchi menat qiladi.

Число жертв пожара на фабрике в Бангладеш достигло 40
Число жертв пожара на фабрике в Бангладеш возросло до 40 человек, передает агентство Франс Пресс со ссылкой на полицию.
По данным местного агентства UNB, пожар охватил семиэтажное здание фабрики в городе Нараянгандже в 20 километрах от столицы Дакки в четверг. В пятницу утром пожарные продолжают бороться с огнем.
Один из пострадавших сообщил агентству, что некоторые получили телесные повреждения после того, как прыгали с верхних этажей здания, пытаясь спастись от пламени. Он отметил также, что число пострадавших и погибших может вырасти, так как на фабрике работали от семи до восьми тысяч рабочих.