Jinoyat ishlari bo‘yicha Yangiariq tuman sudining tergov sudyasi Urganch shahrida yashovchi fuqaroga nisbatan JIB Tuproqqal’a tuman sudida ko‘rilayotgan, Jinoyat Kodeksining 210-moddasi bilan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishini vakolatli hamkasblari orqali uning foydasiga hal qilib, oqlov hukmini chiqartirib berish evaziga 15 ming AQSh dollari talab qiladi.
Shundan so‘ng, tergov sudyasi 2 ming AQSh dollarini naqd pulda va 24 mln. so‘mni esa plastik karta orqali oladi.
Ammo, bergan va’dasining ustidan chiqmagan sudya muqaddam olgan pullarini qaytarayotgan vaqtida DXX, Oliy sud va Bosh prokuratura xodimlari tomonidan qo‘lga olindi.
Hozirda Bosh prokuratura tomonidan unga nisbatan Jinoyat Kodeksining 168 va 211-moddasi bilan jinoyat ishi ko‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

В ходе оперативного мероприятия, проведённого Службой государственной безопасности, был задержан следственный судья Янгиарыкского районного суда по уголовным делам.
Следственный судья Янгиарыкского районного суда по уголовным делам потребовал у жителя города Ургенч 15 тысяч долларов США за содействие в вынесении оправдательного приговора по уголовному делу, рассматриваемому в Тупроккалинском районном суде по статье 210 Уголовного кодекса, с привлечением своих влиятельных коллег.
Однако, не выполнив своих обещаний, судья был задержан сотрудниками СГБ, Верховного суда и Генеральной прокуратуры в момент возврата ранее полученных денежных средств.
В настоящее время Генеральной прокуратурой в отношении него возбуждено уголовное дело по статьям 168 и 211 Уголовного кодекса, и ведутся следственные действия.