Kelinni urgan kuyov kimligi aniqlandi
Shu yilning 6-iyun kuni Surxondaryo viloyati Uzun tumanida bo‘lib o‘tgan nikoh to‘yi  marosimida kelin va kuyovga o‘ralgan shirinlik berilib, uni kim birinchi bo‘lib ochish («Syurpriz» o‘yini) o‘yini o‘tkazilgan.
O‘yin davomida kelin birinchi bo‘lib shirinlikni ochganligi sababli kuyovning jahli chiqib ketib kelinni bir marta urgan.
Mazkur holat yuzasidan Uzun tumani IIB tomonidan fuqaro X.R. (quyov) ga nisbatan Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi Kodeksining 183-moddasi (mayda bezorilik) bilan ma’muriy ish qo‘zg‘atilib, to‘plangan hujjatlar ko‘rib chiqishlik uchun sudga yuborildi.
Bundan tashqari, kuyov va kelin hamda ularning ota-onalari bilan profilaktik suhbat o‘tkazildi, deyiladi Bosh prokuratura matbuot xizmati xabarida.

Жених, ударивший невесту на свадьбе, получил административное наказание
На днях в соцсетях распространилось резонансное видео, на котором жених бьет новоиспеченную жену прямо на свадьбе. Видео стало вирусным во всем мире, на инцидент отреагировали также российские артисты.
В Генеральной прокуратуре Узбекистана раскрыли подробности резонанского случая.
Сообщается, что свадьба прошла 6 июня этого года в Узунском районе Сырдарьинской области. Жених и невеста сыграли в конкурс «Сюрприз», где надо было на скорость открывать конфеты. В конкурсе победила невеста, что разозлило ее супруга, и он ударил девушку по голове.
В отношении мужчины было возбуждено административное дело по статье 183 (мелкое хулиганство) Кодекса об административной ответственности, документы переданы в суд для вынесения решения.