Poytaxtda noma’lum shaxs yosh o‘quvchini o‘g‘irlamoqchi bo‘lgani aytildi
Ijtimoiy tarmoqlarda erkak kishi yosh bolani qo‘lidan ushlab tortganligi va bola undan qochib ketganligi aks etgan video tarqalib turli muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB bayonot berdi.
Joriy yilning 19-fevral kuni Yashnobod tumani Aviasozlar-2 dahasidagi 151-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabida noma’lum shaxs shu maktab o‘quvchisi 2011-yilda tug‘ilgan M.O.ni to‘xtatib, qo‘lidan ushlab: «Shu maktabda tahsil olasanmi?» — deb so‘ragan. Voyaga yetmagan M.O. ushbu shaxsni tanimaganligi sababli u bilan gaplashmasligini bildirib, qo‘yib yuborishini aytgan, so‘ng uyiga ketgan.
Bola hozirda ota-onasining yonida sog‘-salomat holatda ekani aytilgan.
Mazkur holat yuzasidan Yashnobod tumani IIO FMB tomonidan tergovga qadar tekshiruv o‘tkazilmoqda. O‘rganishlar jarayonida videoda aks etgan shaxs 1994-yilda tug‘ilgan M.U. ekanligi aniqlangan.

В ГУВД Ташкента прокомментировали видео с мужчиной, схватившим школьника за руку
В социальных сетях распространилась видеозапись, на которой неизвестный мужчина хватает за руку ребенка, после чего ребёнок убегает от него. В ГУВД города Ташкента прокомментировали ситуацию.
Сообщается, что 19 февраля примерно в 12:35 часов в Яшнабадском районе на массиве Авиасозлар-2 рядом со средней общеобразовательной школой №151 неизвестный остановил, схватив за руку, ученика данной школы М.О. 2011 года рождения и спросил, учится ли он в данной школе. Мальчик ответил, что не будет разговаривать с незнакомцем и попросил отпустить его, после чего ушёл домой.
На текущий момент мальчик находится с родителями, с ним всё в порядке, говорится в сообщении ГУВД.
По данному факту сотрудниками УКД ОВД Яшнабадского района проводится проверка. Личность неизвестного установлена: им оказался М.У. 1994 года рождения. По окончании расследования будет принято законное решение.