Prezident Shavkat Mirziyoyev tug‘ilgan kuni munosabati bilan o‘zlarining samimiy qutlovlari va ezgu tilaklarini bildirgan xorijiy davlatlar, hukumatlar va parlamentlar rahbarlari, xalqaro tashkilotlar yetakchilariga, taniqli siyosat va jamoat arboblari, ishbilarmon doiralar vakillariga, mamlakat va chet ellardagi barcha vatandoshlarga chuqur minnatdorlik izhor etdi.
«Mening nomimga yo‘llangan ushbu tabrik va tilaklarni, avvalo, ko‘pmillatli O‘zbekiston xalqi va davlatiga yuksak hurmat va ehtirom, dunyo hamjamiyati bilan yaqin hamkorlikda amalga oshirayotgan keng ko‘lamli islohotlarimizga, yorug‘ kelajagimizga ishonch va e’tibor ifodasi sifatida qabul qilaman.
Barcha tashabbus va dasturlarimizni doimo qo‘llab-quvvatlab kelayotgan mard va olijanob xalqimizga yana bir bor chin dildan farzandlik mehrim va ehtiromimni bildirishdan baxtiyorman.
Ishonchim komil, el-yurtimizning ulkan yaratuvchilik mehnati, azmu shijoati bilan Yangi O‘zbekistonni barpo etish va uni jahondagi taraqqiy etgan davlatlar qatoriga olib chiqish bo‘yicha o‘z oldimizga qo‘ygan buyuk maqsadlarga albatta yetamiz», – dedi Prezident.

Президент Шавкат Мирзиёев выразил глубокую признательность главам иностранных государств, правительств и парламентов, руководителям международных организаций, видным политическим и общественным деятелям, представителям деловых кругов, трудовым коллективам, махаллям, представителям старшего поколения, активистам женских и молодежных организаций, предпринимателям, а также всем соотечественникам в стране и за рубежом за искренние поздравления и добрые пожелания, направленные в его адрес по случаю дня рождения.
Президент отметил, что все поступившие поздравления и теплые слова он воспринимаю прежде всего как проявление глубокого уважения к многонациональному народу и государству Узбекистана, как поддержку широкомасштабных реформ, осуществляемых в тесном сотрудничестве с международным сообществом, и как веру в наше светлое будущее.
«С особым чувством вновь выражаю свою безмерную сыновнюю любовь и искреннее уважение к нашему доблестному и благородному народу, неизменно поддерживающему все наши инициативы и программы.
Убежден, что благодаря огромному созидательному труду, решимости и целеустремленности нашего народа мы непременно достигнем великих целей, поставленных перед собой на пути построения Нового Узбекистана и вывода его в число развитых государств мира», — подчеркнул глава государства.