Shavkat Mirziyoyevning ish rejasi bo‘yicha ma’lumot berildi
Birozdan so‘ng Prezident Shavkat Mirziyoyev huzurida yoshlar o‘rtasida ommaviy sportni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari yuzasidan yig‘ilish boshlanadi.
Unda, jumladan, aholi o‘rtasida jismoniy tarbiyani ommalashtirish, mahallarda sport infratuzilmasini rivojlantirish, yoshlarni sport tadbirlari bilan qamrab olish masalalari muhokama qilinadi.
Davlatimiz rahbarining ish rejasida uch kunlik tashrif bilan O‘zbekistonda bo‘lib turgan Ozarbayjon Parlamenti raisi Sohiba Gafarova bilan uchrashuv ham rejalashtirilgan.
Uchrashuvda ko‘p qirrali O‘zbekiston-Ozarbayjon hamkorligining dolzarb masalalari ko‘rib chiqiladi. Qo‘shma iqtisodiy loyihalar va gumanitar dasturlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida faol parlamentlararo hamkorlikka alohida e’tibor qaratiladi.
Eslatib o‘tamiz, prezident kecha makroiqtisodiy barqarorlikni ta’minlash, jahon iqtisodiyotidagi murakkab vaziyatdan kelib chiqib hudud va tarmoqlarni rivojlantirish, aholi farovonligini oshirish masalalari yuzasidan videoselektor yig‘ilishi o‘tkazgandi.

Сегодня при Шавкате Мирзиёеве пройдет совещание
Скоро при Президенте Шавкате Мирзиёеве начнется совещание по мерам дальнейшего развития массового спорта среди молодежи.
На нем, в частности, будут рассмотрены вопросы популяризации физической культуры среди населения, развития спортивной инфраструктуры в махаллях, широкого охвата молодежи спортивными мероприятиями, сообщает пресс-служба президента.
В рабочем графике главы государства также встреча с председателем Парламента Азербайджана Сахибой Гафаровой, пребывающей в Узбекистане с трехдневным визитом.
На встрече будут рассмотрены актуальные вопросы узбекско-азербайджанского многопланового сотрудничества. Особое внимание будет уделено активному межпарламентскому взаимодействию в целях поддержки совместных экономических проектов и гуманитарных программ.