Tangem rossiyalik qizning dafn xarajatlarini to‘ladi
29-oktyabr kuni Seulda Hellouin bayramini nishonlash paytida tiqilinch yuzaga kelib, 151 kishi halok bo‘lgandi. Qurbonlar orasida 19 nafar xorijlik — O‘zbekiston, Eron, Xitoy, Rossiya va Norvegiya fuqarolari ham borligi ma’lum qilingandi.
Tiqilinchda halok bo‘lgan xorijliklarning 4 nafari 20 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan rossiyalik qizlar. Li Yon E rossiyalik Yuliana Pakning jasadini vataniga yetkazish xarajatlarini to‘ladi.
Yuliana Pak 2021-yilda Janubiy Koreyaga borgan bo‘lib, bog‘cha bolalariga ingliz tilini o‘rgatgan.
Korea Times gazetasi yozishicha, aktrisa pullarni Koreyaning imkoniyati cheklangan kishilar uchun mo‘ljallangan jamg‘armasiga yuborgan. Jamg‘arma esa bu mablag‘ni Rossiya elchixonasiga yetkazgan. Aktrisa shaxsini sir tutishni istagandi, jamg‘arma uning nomini oshkor qilib qo‘ydi.

Южнокорейская актриса пожертвовала деньги на похороны россиянки, погибшей в Сеуле
В результате давки 29 октября в Южной Корее погибли четыре гражданки России. Возраст всех погибших девушек – от 20 до 30 лет. Южнокорейская актриса Ли Ен Э пожертвовала деньги на оплату расходов по перевозке тела россиянки Юлианы Пак.
Как сообщает газета Korea Times, актриса направила средства в Корейский фонд для людей с ограниченными возможностями, который в свою очередь отправил полученные средства российскому посольству. Актриса хотела оставить свой поступок в секрете, но о нем рассказал фонд. Российские дипломаты также обещали подготовить все необходимые документы так быстро, как только возможно.
Юлиана Пак приехала в Республику Корея в 2021 году и работала учителем английского языка в детских садах. По данным газеты, отец девушки, работающий в Республике Корея на заводе, не располагал деньгами, которые необходимы для оплаты перевозки на пароме.