Toshkentning uch tumanida suv o‘chadi
«Toshkent shahar suv ta’minoti» MChJ ayrim tumanlarda iste’molchilarga ichimlik suv bosimining pasayishi va vaqtincha bo‘lmasligi haqida ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, bugun 29 may soat 09.00 dan 30 may soat 09.00 gacha:
Mirzo Ulug‘bek tumani bo‘yicha Urug‘chilik markazi, Milliy bog‘, Yangi tong, Alisherobod, Zafar, Jo‘shqin, Sog‘lom avlod, Farovon hayot, Jasorat, Nurli Zamin ko‘chalarida, Anay buloq ko‘chasi ko‘p qavatli uyda, Texnika Xafsizligi oliygohida, Viloyat sud-tibbiyot ekspertizasida, Mehnat va ijtimoiy Akademiyasida;
Sergeli tumani bo‘yicha «Nog‘oyqo‘rg‘on», «Yuqori Darxon», «Belariq», «Pastdarxon» mahallalarida, Dehqon bozori, Sergeli avtomobil bozorida;
Yangihayot tumani bo‘yicha «Do‘stlik», «Charag‘on», «Viqor», «Al-Farg‘oniy», «Toshkent», «Chortoq», «Chorbog‘», «Yorqin hayot», «Olchazor», «Qipchoq», «Yo‘ldosh», «Yangi Choshtepa», «Choshtepa», «Iqbol», «Fayzli» mahallalaridagi ko‘p qavatli uylar va xususiy xonadonlarda, 37-sonli oilaviy shifoxonasida, 1-sonli tug‘ruqxonasida, tuman Xokimiyati va Prokuraturasida suv bo‘lmaydi.

В трех районах Ташкента на сутки отключат холодную воду
Ряд жилых домов и учреждений Мирзо-Улугбекского, Сергелийского, Янгихаётского районов Ташкента останутся без воды на сутки, сообщается на сайте АО «Узсувтаъминот».
Воду отключат из-за профилактических работ. Ее не будет с 9:00 29 мая до 9:00 30 мая.
В Мирзо-Улугбекском отключат: центр семеноводства, национальный парк, многоэтажные дома на улицах Янги тонг, Алишеробод, Зафар, Жушкин, Соглом авлод, Фаровон хаёт, Жасорат, Нурли Замин, Анай булок. Кроме того, воды не будет в институте охраны труда, областном центре судебно-медицинской экспертизы, Академии труда и социальных отношений.
В Сергелийском районе без воды останутся махалли «Ногойкургон», «Юкори Дархон», «Беларик», «Пастдархон», а также Дехканский рынок и Сергелийский автомобильный базар.
Что касается Янгихаётского района, то там без воды сутки проведут жители махаллей «Дустлик», «Чарагон», «Викор», «Ал-Фаргоний», «Тошкент», «Чорток», «Чорбог», «Ёркин хаёт», «Олчазор», «Кипчок», «Йулдош», «Янги Чоштепа», «Чоштепа», «Икбол», «Файзли». Также отключение затронет семейную поликлинику №37, роддом №1, районный хокимият и прокуратуру.