Ucell: «Flagman» motivatsion dasturi (video)
«COSCOM» MChJ (Ucell savdo belgisi) hududiy bo‘linmalari o‘rtasida «Flagman» motivatsion dasturini joriy qilgandi. 2021 yil iyun oyidagi biznes ko‘rsatkichlari natijalariga ko‘ra eng yaxshi natijani ko‘rsatgan hududiy bo‘linma «Ucell-Navoiy» ofisi bo‘ldi.
May oyining boshlarida har bir hudud bo‘linmalari o‘zaro biznes raqobatga kirishdilar. Birinchi g‘olib Andijondagi hududiy bo‘linma bo‘ldi. Iyun oyida kubok «Ucell-Navoiy»ga o‘tdi. Yetakchi hudud jamoasiga g‘olib nomi yozilgan Kubok va faxriy yorliq topshirildi. Dasturda ishtirok etgan har bir hudud xodimiga pul mukofoti berildi.
Dasturning asosiy maqsadi – yuqori natijalarga erishish uchun motivatsiya. Bugungi kunda Ucell oldida telekommunikatsiya infratuzilmasini eng yuqori xalqaro standartlarga javob beradigan darajada modernizatsiya qilish vazifasi turibdi. Xususan, 2021 yil boshidan buyon Navoiy viloyatida quyidagilar ishga tushirildi:
57 ta – 4G tayanch stansiyalari,
21 ta – 3G stansiyalari
35 ta – 2G stansiyalari.
Bugungi kunda 4G viloyat hududining 69,1 foizini qoplaydi. Tayanch stansiyalariga texnik xizmat ko‘rsatish, nosozliklarni kuzatish va bartaraf etish har kuni amalga oshiriladi. 2021 yil boshidan buyon Navoiy viloyatida 156 ta akkumulyator batareyalari (AKB) o‘rnatildi va modernizatsiya qilindi va ob’yektlarga 7 ta yangi quyosh stansiyalari o‘rnatildi.
Kompaniya tarmog‘idagi sifatli va miqdoriy o‘zgarishlar trafik sarflanishiga ta’sir qiladi, shunga ko‘ra LTE trafigi 2021 yilning 1-choragida Navoiy viloyatida o‘tgan yilning 1-choragiga nisbatan 141% o‘sdi.
Bugungi kunda hududda 112 ta dilerlik markazlari mavjud.
Akrom Najimov, «COSCOM» MChJ (Ucell savdo belgisi) Ommaviy segmentning savdo va xizmat ko‘rsatish departamenti direktori:
— Zamonaviy sharoitda samaradorlik ko‘rsatkichlariga asoslangan boshqaruv tobora muhim ahamiyat kasb etmoqda. Bunday tizim kompaniyaning strategik maqsadlarini biznes jarayonlari bilan bog‘lashga imkon beradi. Ucell kompaniyasida biz muntazam ravishda savdo bo‘yicha treninglar o‘tkazamiz, xizmatlar sifatini doimiy ravishda tekshirib turamiz, xizmatlarni abonentlarning so‘rovlariga moslashtiramiz va har kuni o‘zaro fikr-mulohazalarni almashamiz. Bularning barchasi kompaniyaning siyosatini malakali ravishda shakllantirishga imkon beradi.
Eslatib o‘taman, bizning asosiy maqsadimiz mamlakat aholisini yuqori tezlikda va barqaror internetdan foydalanish imkoniyatini ta’minlashdir.
Hududiy bo‘linmalar o‘rtasidagi biznes raqobatining dastlabki ikki oyi natijalariga ko‘ra sifat va miqdor o‘zgarishlari allaqachon sezilib turibdi.
Global maqsadlarga erishish uchun barcha ishtirokchilar bir yo’nalishda harakat qilishlari zarur. Flagman dasturi ham xodimlarning manfaatlarini, ham butun jamoani birlashtirgan biznes manfaatlarini hisobga oladi va har bir jamoa a’zosi umumiy maqsadga erishish uchun o‘z hissasini qo‘shishga harakat qiladi.
Do‘stona Ucell-Navoi jamoasini g‘alaba bilan tabriklayman.
Alisher Gapparov, «Ucell-Navoiy» hududiy bo‘linmasi direktori v.b.:
— Iyun oyida qanday qilib g‘alaba qozondik? Dastlab biz har bir maqsad uchun aniq muddatlarni va aniq raqamlarni belgilab oldik.
Baholash mezonlarini sodda va tushunarli qildik. Hududiy bo‘linmaning mavjud ko‘rsatkichlarini yaxshilash uchun qanday choralar ko‘rish kerakligini aniqlab oldik.
Biz barcha qatnashchilarga o‘zlarining g‘oyalari va mavjud ish faoliyatini yaxshilash bo‘yicha takliflari bilan o‘rtoqlashish imkoniyatini berdik. Muhokama natijalari bo‘yicha umumiy qarorlar qabul qildik va barcha xodimlarga vazifalar yukladik. Biz Flagman Navoiy-deb nomlangan alohida Telegram guruhini ochdik va ushbu guruhda kunlik ko‘rsatkichlarni kuzatib bordik.
Biz ushbu sohadagi front-ofis operatorlari va mobil dilerlar bilan birgalikda yangi va zamonaviylashtirilgan tayanch stantsiyalari ishga tushirilgan hududlarda joyida ulanishlarni tashkil qildik. Joylarda biz mahalla qo‘mitalari bilan uchrashuvlar tashkil qildik va hududda aloqa sifatini oshirish bo‘yicha ishlar to‘g‘risida ochiq suhbatlar o‘tkazdik. Biz dilerlik markazlarining maksimal faolligini ta’minlash uchun dilerlarning ishini doimiy ravishda kuzatib bordik.
Savdo hajmini oshirish bo‘yicha yangi strategiyalarni ishlab chiqishda davom etamiz.
Ucell har bir hududiy bo‘linmaning g‘alabasi kompaniyaning har bir xodimining g‘alabasi ekanligiga to‘la ishonadi.

«Ucell-Navoiy» показал лучший бизнес-результат за июнь (видео)
ООО «COSCOM» (Торговая марка Ucell) внедрила мотивационную программу среди региональных отделений — «Флагман». По итогам показателей бизнеса за июнь 2021 года региональным отделением, продемонстрировавшим лучший результат, стал офис «Ucell-Navoiy».
В начале мая подразделения из каждой области вступили в бизнес-соревнование между собой. Первым победителем стал региональный офис в Андижане. В июне кубок перешёл «Ucell-Navoiy». Коллективу региона-лидера вручён переходящий Кубок с выгравированным именем победителя и почётный диплом. Каждый сотрудник отделения принимавший участие в программе получил денежное вознаграждение.
Основная цель программы — мотивация на достижение высоких результатов. Сегодня перед Ucell стоит задача по значительной модернизации телекоммуникационной инфраструктуры так, чтобы она соответствовала самым высоким международным стандартам. В частности, с начала 2021 года в Навоийской области запущено:
57— базовых станций 4G,
21 — 3G станций
35 — 2G станций.
На сегодняшний день 4G покрывает 69.1% территории области. Ежедневно ведутся работы по обслуживанию базовых станций, мониторинг и устранение возникших неисправностей. С начала 2021 года в Навоийской области установлено и модернизировано 156 аккумуляторных батарей (АКБ) и установлено 7 новых солнечных станций на объектах.
Качественные и количественные изменения сети компании влияют на потребление трафика, так LTE трафик в 1 квартале 2021 года в Навоийской области вырос на 141% по сравнению с 1 кварталом прошлого года.
В регионе сегодня насчитывается 112 дилерских точек.
Акром Наджимов, Директор департамента по продажам и обслуживанию массового сегмента “COSCOM” (торговая марка Ucell):
— В современных условиях всё большую актуальность обретает управление на основе показателей эффективности. Такая система позволяет связать стратегические цели Компании с бизнес-процессами. Мы в Компании Ucell регулярно проводим тренинги по продажам, постоянный аудит качества сервиса, адаптируем услуги под запросы абонентов и ежедневно поддерживаем обратную связь. Все это позволяет грамотно выстроить политику компании.
Напоминаю, что наша основная цель - обеспечение населения страны доступом к скоростному и стабильному интернету.
По итогам первых двух месяцев бизнес-соревнования между региональными отделениями уже видны качественные и количественные изменения.
Для достижения глобальных целей необходимо, чтобы все участники двигались в одном направлении. Программа «Флагман» учитывает, как интересы сотрудников, так интересы бизнеса, что объединяет всю команду и каждый участник команды старается сделать свой личный вклад для достижения общей цели.
Поздравляю дружный коллектив Ucell-Navoiy с победой.
Алишер Гаппаров, и. о. Директора регионального отделения "Ucell-Navoiy":
— Как нам удалось победить в июне? С самого начала мы обозначили конкретные сроки и реалистичные цифры для каждой цели.
Сделали критерии оценки простыми и понятными. Определили какие действия необходимы для улучшения текучих показателей РО.
Дали возможность всем участкам поделится со своими идеями и предложениями по улучшению текших показателей. Принимали общие решения по итогам обсуждения и распределили задачи всем сотрудникам. Открыли отдельную Telegram-группу Flagman Navoiy и в этой группе вели мониторинг ежедневных показателей.
Организовали выездные подключения совместно с операторами фронт офисов и мобильными дилерами на местах, где запустили в эфир новые и модернизированные базовые станции. На местах организовали встречи с махаллинскими комитетами и провели открытые беседы о работе по улучшению качество связи по региону. Вели постоянный мониторинг работы дилеров для обеспечения максимальной активности дилерских пунктов продаж.
Будем и дальше разрабатывать новые стратегии по увеличению продаж.
В Ucell уверены: победа каждого Регионального отделения — победа каждого сотрудника Компании.
С помощью современных технологий Компания Ucell старается, чтобы лучшее качество жизни было доступно повсеместно и полезно каждому.