EUROPE 2022 GCCM — Berlin konferensiyasi bo‘lib o‘tdi. To‘qqizinchi marotaba o‘tkazilgan an’anaviy yillik koferensiyada dunyoning 188 ta telekommunikatsiya kompaniyasidan 800 dan ortiq vakil qatnashdi.
Ishtirokchilar biznesni rivojlantirishning yangi imkoniyatlarini o‘rganishdi, bozordagi so‘nggi trendlarni muhokama qilishdi va o‘zlarining yangi mahsulotlarini taqdim etishdi. Forum doirasida CC-GLOBAL AWARDS mukofotini topshirish marosimi o‘tkazildi.
320 dan ortiq mehmonni jamlagan Alte Münze eksklyuziv tadbirida g‘oliblar o‘z yutuqlarini nishonladilar.
Boshqa sovrindorlar qatorida «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasi «MDH davlatlari orasida eng yaxshi rivojlanayotgan mintaqaviy operator» nominatsiyasini qo‘lga kiritdi.
CC-Global Awards (CCGA) jahonning yirik aloqa operatorlari va ekotizim hamkorlarining innovatsiyalari va yutuqlari uchun beriladigan mukofot bo‘lib, g‘oliblar mustaqil hakamlar hay’ati — telekommunikatsiya yo‘nalishi tahlilchilari va soha mutaxassislaridan iborat hay’at tomonidan baholanadi.
2022-yilning may oyi oxirida «O‘zbektelekom» AK har yili o‘tkaziladigan «Yil brendi» milliy tanlovida «Aloqa» nominatsiyasida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritganini ham alohida ta’kidlash joiz. 2020-yilda kompaniya internet-provayderlar o‘rtasida «Yil brendi» nominatsiyasida ham g‘olib bo‘lgan.
2021-yilda «O‘zbektelekom» AK Toshkent reklama festivali (TAF!)da «UZTELECOMga sodiqlikni qanday oshirish mumkin» loyihasi bilan «Komyuniti, uyushmalar, sodiqlik dasturlarini yaratish» nominatsiyasida oltin medalni qo‘lga kiritgandi.
Carrier Community (CC) — bu dunyo miqyosidagi telekommunikatsiya operatorlari klubi bo‘lib, yirik aloqa provayderlari va ekotizim bo‘yicha hamkorlar uchun eksklyuziv global sohaviy, brending va tarmoq netvorking platformasidir.
2008-yilda yo‘lga qo‘yilgandan beri Carrier Community 120 dan ortiq mamlakatlarda 2 300 dan ortiq operatorlarni ifodalovchi 8000 dan ortiq a’zolarga ega. Korporativ a’zolar asosan mobil, muqobil va kichik operatsion kompaniyalarda bosh direktor, vitse-prezident, direktor va menejerlar lavozimlarida faoliyat yuritadi.

UZTELECOM признан самым динамичным региональным оператором в СНГ
В Берлине прошла IX ежегодная конференция EUROPE 2022 GCCM – Berlin, в которой приняли участие более 800 человек из 188 телекоммуникационных компаний мира, где участники изучали новые возможности для развития бизнеса, обсуждали последние тренды на рынке и представили свои новые продукты. В рамках данного форума также состоялась церемония награждения премией CC-GLOBAL AWARDS.
Более 320 гостей посетили эксклюзивное мероприятие в Alte Münze, где победители праздновали свои достижения. Среди лауреатов премии Акционерная компания «Узбектелеком» была удостоена премии в номинации «Самый динамичный региональный оператор в СНГ».
Премия CC-Global Awards (CCGA) присуждается за инновации и достижения оптовых операторов связи и партнеров по экосистеме по всему миру и оценивается независимым жюри – группой аналитиков и экспертов отрасли.
Также отметим, что в конце мая текущего года АК «Узбектелеком» заняла первое место в ежегодном национальном конкурсе «Бренд года» в номинации «Коммуникации». В 2020 году Компания стала победителем в этом же конкурсе в номинации «Интернет-провайдеры». А в 2021 году UZTELECOM получил золотую медаль Ташкентского фестиваля рекламы TAF! в номинации «Создание комьюнити, сообщества, программы лояльности» с проектом «Как повысить лояльность к UZTELECOM».
Carrier Community (CC) – это глобальный клуб телекоммуникационных операторов и является эксклюзивной глобальной отраслевой, брендинговой и сетевой нетворкинг платформой для оптовых поставщиков телекоммуникационных услуг и партнеров по экосистеме.
С момента запуска в 2008 году Carrier Community насчитывает более 8000 участников, представляющих более 2300 операторов из более чем 120 стран. Корпоративные члены занимают в основном посты генерального директора, вице-президента, директора и менеджеров в существующих, мобильных, альтернативных и небольших операционных компаниях.