Sherzod Shermatov Xorazmdagi «DATA» o‘quv markazida bo‘ldi (foto)
Bugun, 16-fevral kuni Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov, Xorazm viloyatiga xizmat safari doirasida, IT-park rezidenti — «DATA» o‘quv markazi faoliyati bilan tanishdi.
Urganch shahrida joylashgan mazkur o‘quv markaz yoshlarga IT sohasida qator yo‘nalishlarda — robototexnika, mobil o‘yinlar yaratish, veb-dasturlash, android-dasturlash, 3D animatsiya, arxitektura va dizayn, grafik dizayn, SMM, kiberxavfsizlik mutaxassislarini tayyorlaydi. Shuningdek, bolalar uchun maxsus kurslar ham ochilgan. Bugungi kunga qadar 800 nafardan ortiq yoshlar «DATA» o‘quv markazining kurslarini tamomlagan.
Tashrif doirasida «DATA» o‘quv markazi faoliyati to‘g‘risida taqdimot o‘tkazilib, markaz vakillari o‘z reja va maqsadlari bilan o‘rtoqlashdi. Markaz mutaxassislari bolalarga IT yo‘nalishlarida tahsil berish uchun o‘quv qo‘llanma ishlab chiqishgan.
Sherzod Shermatov AKT sohasi uchun malakali kadrlarni tayyorlash bo‘yicha xususiy IT markazlari bilan hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha takliflar berdi.

Сегодня, 16 февраля, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов в рамках рабочей поездки в Хорезмскую область ознакомился с деятельностью учебного центра «DATA» — резидента IT-парк.
Расположенный в городе Ургенч данный учебный центр осуществляет подготовку специалистов по таким актуальным IT-направлениям, как робототехника, разработка мобильных игр, веб-программирование, Android-программирование, анимация, 3D-анимация, архитектура и дизайн, графический дизайн, СММ, кибербезопасность. Также организованы курсы для детей. К настоящему времени более 800 молодых людей окончили курсы учебного центра «DATA».
В рамках визита прошла презентация о деятельности учебного центра «DATA». Представители центра рассказали о своих планах и целях. В частности, в настоящее время специалистами учебного центра было подготовлено учебное пособие для обучение детей по ряду IT-направлений. В дальнейшем поставлена цель размножить данное пособие и применять его в учебных процессах образовательных учреждений.
Шерзод Шерматов непосредственно ознакомился с центром и дал предложения по установлению сотрудничества с частными учебными центрами в вопросах подготовки IT-кадров.