Rasulov Sarvar Shavkatjonovich 1980-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 4-qismida («Firibgarlik») nazarda tutilgan jinoyatni sodir etganlikda aybli deb topilib unga nisbatan qidiruv e’lon qilingan.
Azizov Oybek Alisher o‘g‘li 1996-yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan. O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-4-qismlarida («Firibgarlik») nazarda tutilgan jinoyatni sodir etganlikda aybli deb topilib unga nisbatan qidiruv e’lon qilingan.
Hurmatli Toshkent shahri aholisi va mehmonlari! Agarda siz Rasulov Sarvar Shavkatjonovich hamda Azizov Oybek Alisher o‘g‘li haqida biror ma’lumotga ega bo‘lsangiz yoki ularga o‘xshash shaxsni ko‘rsangiz, 98-302-01-00, 98-124-22-26, 71-230-97-08 yoki 102 raqamlari orqali xabar berishingizni so‘raymiz, deyiladi xabarda.

В Ташкенте разыскиваются двое мужчин, подозреваемые в мошенничестве
Один из них Расулов Сарвар Шавкатжонович, родился в 1980 году в Ташкенте. Он подозревается в совершении преступления, предусмотренного частью 4 статьи 168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан («Мошенничество»), в связи с чем в отношении него объявлен розыск.
Другой Азизов Ойбек Алишер угли, родился в 1996 году в Ташкенте. Он подозревается в совершении преступления, предусмотренного частями 3 и 4 статьи 168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан («Мошенничество»), в связи с чем в отношении него объявлен розыск.
«Уважаемые жители и гости Ташкента! Если вы располагаете какой-либо информацией о Расулове Сарваре Шавкатжоновиче и Азизове Ойбеке Алишер угли, или увидите похожих на них людей, просим вас сообщить 98-124-22-26, 71-230-97-08 или 102», - говорится в сообщении.