Bo‘stonliqda profilaktika inspektori qotillikka qo‘l urib, so‘ng o‘z joniga qasd qildi
Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida Ichki ishlar boshqarmasi profilaktika inspektori turmush o‘rtog‘i, farzandi va o‘zini otib o‘ldirdi.
Bu haqda «Xabar.uz»ga Bosh prokuratura matbuot kotibi Hayot Shamsutdinov ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, voqea joriy yilning 6-avgust kuni soat 21:00 larda sodir bo‘lgan. Unda 1996-yilda tug‘ilgan Bo‘stonliq tumani IIB JXX XPB profilaktika inspektori o‘z xizmat xonadonida kelib chiqqan o‘zaro kelishmovchilik davomida 28 yoshli turmush o‘rtog‘i va 2024-yilda tug‘ilgan o‘g‘il farzandiga o‘ziga biriktirilgan «PM tabel» quroli bilan o‘q uzib qasddan o‘ldirgan.
Shundan so‘ng, u o‘z jinoiy qilmishlaridan qutilib qolish maqsadida o‘sha qurol bilan o‘zining bosh qismidan bir marotaba o‘q uzib joniga qasd qilgan.
Mazkur holat yuzasidan Bo‘stonliq tumani prokuraturasi tomonidan JKning 97-moddasi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Бостанлыке инспектор по профилактике убил свою жену и ребенка, а затем покончил с собой
В Бостанлыкском районе Ташкентской области инспектор по профилактике убил свою жену и 7-месячного ребёнка, а затем покончил с собой. Об этом Xabar.uz сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры.
По данным ведомства, 6 августа около 21:00 в служебной квартире сотрудник ОВД, 1996 г.р. в ходе ссоры выстрелил в свою жену (тоже 1996 г.р) и 7-месячного сына из закреплённого за ним табельного оружия. После этого он выстрелил себе в голову из того же оружия.
По данному факту прокуратура района возбудила уголовное дело по статье 97 Уголовного кодекса (умышленное убийство). Ведётся предварительное следствие, говорится в сообщении.