Foto:«Zerkalo nedeli»
«Time» jurnali 2018-yilda internetdagi eng ommaga ta’siri katta kishilar ro‘yxatini e’lon qildi. Bu haqda «Aif.ru» xabar bermoqda.
Inflyuenserlar (ijtimoiy tarmoqlar orqali tinglovchilarga ta’sir ko‘rsatadigan shaxs) orasida shou-biznes vakillari, mashhur blogerlar, siyosatchilar va boshqa soha xodimlari ham bor. Ta’kidlash joizki, yangilik yasovchilar orasida ijobiylari ham, g‘azabga giriftor bo‘lganlari ham bor.
Ro‘yxatdan AQSh prezidenti Donald Tramp, qo‘shiqchi Rianna, modeler Kayli Jenner, 17 yoshli xonanda Ariel Martin (Baby Ariel), amerikalik reper Kane Uest, koreyalik pop-guruh BTS, bloger Bizi Filipps, yaponiyalik modeler Naomi Vatanabe, «YouTube» yulduzlari Logan va Jeyk Pol, bloger Rayan va Roland Sabo, «Yanny yoki Laurel?» tarmoqdagi virus yozuvlarni e’lon qiluvchilar o‘rin olgan.
Shuningdek, jurnal ro‘yxatiga Sharlotta va Deyv Villner, Filippin harakati – #BabaeAko, parklendlik faol talaba hamda qurol-yaroq nazoratini kuchaytirishni talab etuvchilar va boshqalar kiritilgan.

«Time» назвал самых влиятельных людей в интернете
Издание «Time» опубликовало список из 25 самых влиятельных людей в Интернете в 2018 году, передает «АиФ».
Сообщается, что среди инфлюэнсеров оказались как представители шоу-бизнеса, популярные блогеры, политики, так и целое движение. Отмечается, что ньюсмекеры являются как положительными, так и вызывающими возмущение.
В список попали президент США Дональд Трамп, певица Рианна, модель Кайли Дженнер, 17-летняя певица Ариэль Мартин (Baby Ariel), американский рэпер Канье Уэст, корейская поп-группа BTS, Instagram-блогер Бизи Филиппс, японская модель плюс-сайз Наоми Ватанабэ, звезды YouTube Логан и Джейк Пол, Youtube-блогер Райан и Роланд Сабо, разместивший в сети вирусную запись «Yanny или Laurel?».
Также в перечень журнала вошли активисты Шарлотта и Дейв Виллнер, филиппинское движение #BabaeAko, студенты-активисты из Паркленда, требующие ужесточения контроля над оборотом оружия и другие.